Napište recenzi svého auta a vyhrajte iPad Air!

Nový Peugeot 208 je lehčí a může být i v elektrické verzi

Ojetinypodlupou, před 5 měsíci

Velice zajímavý způsob zvolila automobilka Peugeot, která novou generaci kompaktního modelu 208 prezentuje také v plně elektrické verzi. Ta doplňuje jinak tradiční motorizace. Francouzská značka se rozhodla elektrickou verzi nabídnout vedle běžných se spalovacím motorem a nebude pro elektromobil tvořit samostatný model.

Nová generace Peugeotu 208 vyjíždí na odlehčené modulární platformě, která stojí za poměrně velkým mezigeneračním snížením hmotnosti o 30 kg. Právě nová platforma umožňuje zástavbu elektrického systému pohonu. Stejnou platformu bude mít i Citroën C3 a také Opel Corsa, který by se měl představit ještě letos.

Elektrický Peugeot 208 má výkon 100 kW (136 k), točivý moment 260 Nm a díky překvapivě velkému akumulátoru s kapacitou 50 kWh slibuje bezkonkurenční dojezd 340 km. Z 0 na 100 km/h akceleruje za 8,1 s a bude to, minimálně do příchodu verze GTI, nejvýkonnější verze nabídky.

Tradiční motorizace zastupují tři verze tříválce 1.2 PureTech o výkonech 55, 74 a 96 kW (75, 100 nebo 130 k) a nebude chybět ani diesel 1.5 HDI o výkonu 74 kW (100 k), který se ale nebude prodávat na všech evropských trzích. Vybrané motory půjdou objednat i s automatickou převodovkou. Pokud jde o výbavu, tak i Peugeot 208 může mít moderní bezpečnostní a asistenční systémy a samozřejmostí bude možnost propojení telefonu s autem a palubní internet.

Související

Jak správně vybírat ojetinu a na co si dát pozor?