<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>Hyundai &#8211; Ojetiny Pod Lupou</title>
	<atom:link href="https://www.ojetinypodlupou.cz/tag/hyundai/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>https://www.ojetinypodlupou.cz</link>
	<description>Ojetiny pod lupou</description>
	<lastBuildDate>Tue, 24 Sep 2019 13:31:19 +0000</lastBuildDate>
	<language>cs</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
	<generator>https://wordpress.org/?v=5.4.2</generator>

<image>
	<url>https://www.ojetinypodlupou.cz/wp-content/uploads/2020/02/cropped-opl_favicon-5-32x32.png</url>
	<title>Hyundai &#8211; Ojetiny Pod Lupou</title>
	<link>https://www.ojetinypodlupou.cz</link>
	<width>32</width>
	<height>32</height>
</image> 
	<item>
		<title>Zájem o malé ojetiny neklesá, tuzemské prodeje vede Škoda Fabia</title>
		<link>https://www.ojetinypodlupou.cz/zajem-o-male-ojetiny-neklesa-tuzemske-prodeje-vede-skoda-fabia/</link>
					<comments>https://www.ojetinypodlupou.cz/zajem-o-male-ojetiny-neklesa-tuzemske-prodeje-vede-skoda-fabia/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Filip Rakovan]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 11 Jul 2019 14:54:56 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Články]]></category>
		<category><![CDATA[AAA AUTO]]></category>
		<category><![CDATA[Filip Rakovan]]></category>
		<category><![CDATA[Hyundai]]></category>
		<category><![CDATA[klimatizace]]></category>
		<category><![CDATA[komfort]]></category>
		<category><![CDATA[motoriazce]]></category>
		<category><![CDATA[ojetiny]]></category>
		<category><![CDATA[prodej]]></category>
		<category><![CDATA[Renault]]></category>
		<category><![CDATA[Škoda]]></category>
		<guid isPermaLink="false">http://228403.w3.wedos.ws/domains/ojetinypodlupou.cz/?p=2724</guid>

					<description><![CDATA[<p>Je o ojetá auta zájem? Samozřejmě, tohle se jen tak nezmění. O jaké modely ale konkrétně, to řeší statistiky největšího bazaru u nás.</p>
<p>The post <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz/zajem-o-male-ojetiny-neklesa-tuzemske-prodeje-vede-skoda-fabia/">Zájem o malé ojetiny neklesá, tuzemské prodeje vede Škoda Fabia</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz">Ojetiny Pod Lupou</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Chcete ojeté SUV? V pořádku, patříte pak zřejmě k většině zájemců o ojeté auto, velké automobily s terénními ambicemi (a někdy i schopnostmi) patří stále mezi šlágry na trhu aut z druhé ruky, nicméně malé vozy jsou tradičně hitem léta. Zájem o malé vozy neklesá, jak je patrné ze statistik AAA AUTO, tak jen letos tvoří čtvrtinu celkových prodejů největšího českého prodejce ojetých automobilů. Tyto vozy si nejčastěji pořizují mladí začínající řidiči a senioři, a to i díky nízké ceně.</p>
<p>Průměrně za tyto vozy zaplatí 138 tisíc korun a rádi si připlatí za výbavu, a to i na úkor vyššího stáří vozu. Malých vozů s průměrnou cenou 138 tisíc korun prodalo téměř 6 tisíc. Zájem již tradičně sílí s příchodem léta. „Léto je spojeno se začátkem prázdnin, dovolenými i cestami na chaty a chalupy. V tuto dobu mladí lidé, studenti i senioři řeší potřebu automobilu. Většina z nich neprahne po větších autech, ale spíše sahají po menších vozech s nezbytným komfortem, jako je například klimatizace či u mladší generace propojení s telefonem pro poslech hudby a handsfree volání. Za nižší cenu si tak mohou pořídit auto s výkonnějším motorem a slušnou výbavou,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings.</p>
<p>S ohledem na výběr značky jde o malé vozy nejčastěji značky Škoda (43 %), dále Hyundai (12 %) nebo Renault (5 %). Nejoblíbenějším modelem je Škoda Fabia (35 %) následovaná Hyundai ix20 (5 %) a i20 (4 %). 91 % těchto aut má benzinový motor, ale objevují se častěji i vozy s alternativním pohonem. „Tím se malé vozy liší od celkového poměru paliv, který i přes aféru dieselgate zůstává víceméně vyrovnaný,“ poznamenala Karolína Topolová. Průměrný nájezd je 87 912 km a věk 8,7 roku. Pouze 5 % malých aut je v automatu a nejčastěji v motorizaci 1.2. Významně roste poptávka po komfortní výbavě, kdy je alespoň manuální klimatizace základem a nezbytností se začíná stávat i USB a bluetooth připojení. 58 % aut je ve verzi hatchback a 21 % má tempomat. Nejoblíbenějšími barvami jsou červená (21 %), modrá (19 %) a stříbrošedá (16 %).</p>
<p>The post <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz/zajem-o-male-ojetiny-neklesa-tuzemske-prodeje-vede-skoda-fabia/">Zájem o malé ojetiny neklesá, tuzemské prodeje vede Škoda Fabia</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz">Ojetiny Pod Lupou</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.ojetinypodlupou.cz/zajem-o-male-ojetiny-neklesa-tuzemske-prodeje-vede-skoda-fabia/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Hyundai ix20 končí, nová auta dostanete (téměř) za cenu ojetin</title>
		<link>https://www.ojetinypodlupou.cz/hyundai-ix20-konci-nova-auta-dostanete-temer-za-cenu-ojetin/</link>
					<comments>https://www.ojetinypodlupou.cz/hyundai-ix20-konci-nova-auta-dostanete-temer-za-cenu-ojetin/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Filip Rakovan]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 11 Jul 2019 14:53:08 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Články]]></category>
		<category><![CDATA[Hyundai ix20]]></category>
		<category><![CDATA[Hyundai ix20 (2010-2019)]]></category>
		<category><![CDATA[ABS]]></category>
		<category><![CDATA[DCT]]></category>
		<category><![CDATA[Filip Rakovan]]></category>
		<category><![CDATA[Hyundai]]></category>
		<category><![CDATA[ix20]]></category>
		<category><![CDATA[Nošovice]]></category>
		<category><![CDATA[produkce]]></category>
		<category><![CDATA[trh]]></category>
		<category><![CDATA[výroba]]></category>
		<guid isPermaLink="false">http://228403.w3.wedos.ws/domains/ojetinypodlupou.cz/?p=2721</guid>

					<description><![CDATA[<p>Končící výroba nového modelu znamná jediné, cena se snižuje a může tak jít o výhodnou nabídku. Pokud se strefí zákazníkovi do vkusu a potřeb co do výbavy</p>
<p>The post <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz/hyundai-ix20-konci-nova-auta-dostanete-temer-za-cenu-ojetin/">Hyundai ix20 končí, nová auta dostanete (téměř) za cenu ojetin</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz">Ojetiny Pod Lupou</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Je to téměř deset let, Hyundai ix20 dorazilo na trh v roce 2010 a ano, získalo si výtečné postavení v rámci prodejních výsledků. Již od roku 2013 byl nejprodávanějším vozem v kategorii MPV B v České republice, kde se prodalo více než 32 tisíc vozů. Oblíbený model se po celou dobu vyráběl v Nošovicích, kde se vyrobilo přes 315 tisíc kusů. V květnu letošního roku byla výroba ukončena a nyní zbývají úplně poslední vozy, jejichž cena začíná na 279 990 Kč. „Hyundai ix20 byl nejen králem svého segmentu v České republice, ale i oblíbeným autem z hlediska výroby. Celkem jsme v Nošovicích vyrobili 315 829 ks,“ komentuje Petr Vaněk mluvčí výrobního závodu Hyundai v Nošovicích. Hyundai ix20 byl velice oblíbeným vozem také v Itálii a Německu, kam se vůz vyvážel nejvíce. Česká republika byla v rámci vývozu až na třetím místě. Drtivá většina (74 %) vozů byla vyrobena v benzínové variantě a zákazníci nejvíce volili manuální převodovku (83 %).</p>
<p>Hyundai ix20 vyniká univerzálností, praktičností a prostorností interiéru. Základem výjimečné variability jsou posuvná zadní sedadla, jejichž složením se objem zavazadlového prostoru zvětší z 570l na 1 486l. Výbava zahrnuje vyhřívaný volant a novou generaci audiosystému se vstupem pro iPod, handsfree Bluetooth a vstupy USB a AUX. Nad bezpečností zákazníků bdí také šest airbagů, ESP, ABS a EBD ve standardní výbavě. Mezi další přednosti patří také jeho stále svěží design, technické vybavení a cena atraktivnější než kdy dříve. Pohon obstarává osvědčený a výkonný benzínový motor, který může být doplněn i samočinnou převodovkou DCT. Hyundai ix20 během své cesty získal celou řadu prestižních ocenění jako např. „Rodinný vůz roku“ v Belgii, „Nejlepší malé MPV“ od britského časopisu Auto Express a mnoho dalších.</p>
<p>The post <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz/hyundai-ix20-konci-nova-auta-dostanete-temer-za-cenu-ojetin/">Hyundai ix20 končí, nová auta dostanete (téměř) za cenu ojetin</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz">Ojetiny Pod Lupou</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.ojetinypodlupou.cz/hyundai-ix20-konci-nova-auta-dostanete-temer-za-cenu-ojetin/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Ojetiny s motory, které jsou téměř nesmrtené a stojí za pozornost</title>
		<link>https://www.ojetinypodlupou.cz/ojetiny-s-motory-ktere-jsou-temer-nesmrtene-a-stoji-za-pozornost/</link>
					<comments>https://www.ojetinypodlupou.cz/ojetiny-s-motory-ktere-jsou-temer-nesmrtene-a-stoji-za-pozornost/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Filip Rakovan]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 11 Jul 2019 14:12:11 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Rady a tipy]]></category>
		<category><![CDATA[Filip Rakovan]]></category>
		<category><![CDATA[Ford]]></category>
		<category><![CDATA[Hyundai]]></category>
		<category><![CDATA[motor]]></category>
		<category><![CDATA[náhradní díly]]></category>
		<category><![CDATA[ojetiny]]></category>
		<category><![CDATA[poruchy]]></category>
		<category><![CDATA[servis]]></category>
		<category><![CDATA[Škoda]]></category>
		<category><![CDATA[spotřeba]]></category>
		<guid isPermaLink="false">http://228403.w3.wedos.ws/domains/ojetinypodlupou.cz/?p=2712</guid>

					<description><![CDATA[<p>S turbem nebo bez, naftový či benzínový... Jaké motory jsou považovány za trvanlivé a kterým je třeba se vyhnout obloukem?</p>
<p>The post <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz/ojetiny-s-motory-ktere-jsou-temer-nesmrtene-a-stoji-za-pozornost/">Ojetiny s motory, které jsou téměř nesmrtené a stojí za pozornost</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz">Ojetiny Pod Lupou</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Statistika může být někdy zavádějící, holá čísla bez zasazení do reálného kontextu nemusejí mít tu správnou vypovídající hodnotu. Nicméně pokud víme, jak se na tabulky podívat, lze z nich důležitá fakta pochopit. Třeba jako z přehledu automobilů, které po deseti letech od výroby ukazují největší potenciál dlouhověkosti – menší atmosférické benzínové motory, mezi diesely pak jednotky bez filtrů pevných částic.</p>
<p>Přechod z emisní normy Euro 4 na Euro 5 před deseti lety pro automobilky znamenal řadu změn. „Kvůli striktním limitům se u dieselových motorů stal naprostou nezbytností filtr pevných částic, který u řady vozů později způsoboval nemalé problémy. Pro benzínové motory pak normy znamenaly nástup downsizingu, tedy malých turbomotorů, které také nebyly zvlášť v počátcích úplně bezproblémové,“ vysvětluje Stanislav Gálik, výkonný ředitel laboratoře AuresLab. Společným znakem „držáků“ tedy u benzínových motorů bývá nepřímé vstřikování paliva a většinou provedení bez turbodmychadla.</p>
<p>U dieselů je pak zásadní provedení bez filtru pevných částic, který u řady modelů způsoboval nemalé potíže a jeho výměna je velmi nákladná. Byť jsou i některé modely, které s ním nemívají potíže. U desetiletých škodovek jsou vyhlášené modely Fabia a Roomster s benzínovou motorizací 1.4 16V (63 kW), nebo druhá generace Octavie s motory o stejném objemu, ale nižším výkonem 59 kW. Výkonnější motor 1.6 MPI u tohoto modelu je také velmi trvanlivý. Samostatnou kapitolou jsou rovněž poslední ročníky Octavie první generace s názvem Tour, u níž byl dobrou volbou jakýkoliv motor (1.4 55 kW, 1.6 75 kW, 1.8T 110 kW, 1.9 TDI 74 kW). Naftovým motorizacím pak vládne legendární Octavia 1.9 TDI s kódem motoru BXE (77 kW). Benzínové verze lze pořídit od 90 tisíc Kč, naftové od 120 tisíc.</p>
<p>Velmi podobná je situace u Volkswagenu, se kterým Škoda díky koncernové spřízněnosti motory sdílela. Vedle nešlápnete u vozů s motory 1.4 16V (59 kW a 63 kW, ne FSI nebo TSI), které se montovaly do Polo, Golf a Golf Plus, nebo 1.6 16V (75 kW, ne FSI), jež najdete v modelech Golf, Golf Plus, Jetta, Touran a Passat. Zárukou dlouhověkosti je i v Audi A3. Diesel 1.9 TDI BXE (77 kW) pak figuroval i v modelech Golf, Jetta, Touran a Passat. „Statisícové nájezdy u těchto motorů nebývají problém, a vzhledem k počtu vyrobených kusů jsou i náhradní díly poměrně levné,“ říká Stanislav Gálik. „Nesmrtelné“ vozy ale najdeme i mimo německý koncern.</p>
<p>Mezi nejspolehlivější Fordy patří dvojice Fiesta a Focus. Menší model s benzínovou motorizací 1.25 (44 i 60 kW), větší pak s motorem 1.6 (74 kW). Ceny začínají na 90 tisících. U korejské dvojice automobilek Kia a Hyundai pak podle dat AuresLab neprohloupíte s benzínovým motorem u modelů Kia Picanto, Rio, Cee’d, Venga nebo Hyundai i20, i30 a ix20. Italské výrobce zastupuje Fiat, kde nejméně poruch vykazují jakékoliv benzínové modely Panda, Grande Punto, Punto Evo, 500 nebo Bravo. Pandy se přitom dají pořídit už od 60 tisíc Kč.</p>
<p>U francouzských značek pak vynikají vozy s motorem 1.2 (55 kW), jímž byly osazeny Renaulty Clio, Clio Storia, Kangoo a Thalia, nebo 1.6 (74 a 81 kW), které automobilka Renault nasazovala do modelů Mégane nebo Fluence. Spolehlivá jsou i kolínská dvojčata Peugeot 107 a Citroen C1. Mezi naftovými motory pak vládne jednotka 2.0 HDI (100, 103, 110 a 120 kW) a příliš nezáleží, jestli v Citroenu C5, C4 Picasso nebo Grand C4 Picasso, případně v Peugeotech 308, 407, 3008 nebo 5008.</p>
<p>Švédská Volva byla vždy hlavně synonymem bezpečnosti. Modely C30, S40 a V50 s libovolným benzínovým motorem bez turbodmychadla nebo s dieselem 2.0 a 2.4 řidičům ovšem budou sloužit ještě hodně dlouho. Stejně tak modely V70 a S80 s benzínovým motorem 2.0 bez turbodmychadla nebo se čtyřválcovým i pětiválcovým dieselem 2.0 a pětiválcovým dieselem 2.4.</p>
<p>Na závěr se pak AuresLab zaměřil na vozy značky Mercedes, která dala vzniknout dnes již legendárnímu nezničitelnému modelu W 123, zvanému „piáno“. Z desetiletých vozů si tak stojí nejlépe třídy C a E s benzínovými čtyřválci bez přímého vstřikování nebo s naftovými čtyřválci OM646 (obojí se pozná podle emisní normy Euro 4). U menších modelů tříd A nebo B pak stačí zvolit jakýkoliv benzínový motor.</p>
<p>Analýza AuresLabu zabrousila i o dekádu dále. „Nejčastěji jsou takto staré vozy škodovky a volkswageny, častěji benzínové. Za tak dlouhou dobu však už do hry mnohem více vstupuje opotřebení konkrétního kusu a jeho údržba. Jen málokdo dokáže za levný peníz uservisovat třeba Citroen C5 nebo šestiválcové turbodieselové Audi,“ vysvětluje Gálik. Přesto lze podle něj pořídit za 50 tisíc Octavii nebo Golfa a s dobrou péčí je později za podobné peníze i prodat.</p>
<p><span style="text-decoration: underline;"><strong>Přehled a statistika:</strong></span><br />
<strong>Ford</strong><br />
– Fiesta 1.25 (44 i 60 kW), ceny od 90 tisíc Kč<br />
– Focus 1.6 (74 kW), ceny od 100 tisíc Kč</p>
<p><strong>Škoda</strong><br />
– Fabia a Roomster 1.4 16V (63 kW), ceny od 90 tisíc Kč<br />
– Jakékoliv provedení Octavie Tour (1.4 55 kW, 1.6 75 kW, 1.8T 110 kW, 1.9 TDI 74 kW), ceny od 90 tisíc Kč<br />
– Octavia II 1.4 16V (59 kW) a 1.6 MPI (75 kW), ceny od 110 tisíc Kč<br />
– Octavia II 1.9 TDI (77 kW, kód motoru BXE bez DPF, u vozů z let 2007–2008 preventivně vyměnit ojniční šrouby), ceny od 120 tisíc Kč</p>
<p><strong>Volkswagen</strong><br />
– Vozy s motory 1.4 16V (59 kW a 63 kW, ne FSI nebo TSI) – Polo, Golf a Golf Plus, ceny od 100 tisíc Kč<br />
– Vozy s motory 1.6 16V (75 kW, ne FSI) – Golf, Golf Plus, Jetta, Touran a Passat, ceny od 110 tisíc Kč<br />
– Vozy s motory 1.9 TDI s kódem motoru BXE (77 kW, bez DPF, u vozů z let 2007–2008 preventivně vyměnit ojniční šrouby) – Golf, Jetta, Touran a Passat, ceny od 120 tisíc Kč</p>
<p><strong>Kia / Hyundai:</strong><br />
– Jakékoliv Picanto, i20, Rio, i30, Ceed, Venga nebo ix20 s benzínovým motorem, jen u některých pozor na těsnění pod hlavou válců; ceny od 60 tisíc za malé vozy a od 80 tisíc za větší<br />
– Kia Sportage třetí generace (od 2010) a Hyundai ix35 s libovolnou motorizací, ceny od 240 tisíc Kč</p>
<p><strong>Audi</strong><br />
– A3 1.6 (75 kW, ne FSI), ceny od 110 tisíc Kč</p>
<p><strong>Fiat</strong><br />
– Jakákoliv benzínová Panda, Grande Punto, Punto Evo, 500 nebo Bravo; ceny od 60 tisíc Kč za Pandu a 90 tisíc Kč za Punto nebo Bravo</p>
<p><strong>Renault</strong><br />
– Renault Clio, Clio Storia, Kangoo a Thalia 1.2 (55 kW), ceny od 50 tisíc Kč za Thalii a 80 tisíc Kč za Clio<br />
– Renault Mégane a Fluence 1.6 (74 a 81 kW), ceny od 100 tisíc Kč<br />
– Novější model Renault Kangoo 1.6 (64 kW), ceny od 110 tisíc Kč<br />
– Z dieselů Laguna 2.0 dCi (96 a 110 kW), ceny od 130 tisíc Kč</p>
<p><strong>Peugeot a Citroen</strong><br />
– Benzínová „kolíňata“ Peugeot 107 a Citroen C1, ceny od 60 tisíc Kč<br />
– Diesely:<br />
o Vozy s motorem 2.0 HDI (100, 103, 110 a 120 kW) – Citroen C5, C4 Picasso nebo Grand C4 Picasso, případně Peugeot 308, 407, 3008 nebo 5008; ceny od 110 tisíc Kč za menší auta a od 140 tisíc Kč za velká<br />
o Peugeot 206 a 207 a Citroen C2 a C3 1.4 HDI (50 kW), ceny od 60 tisíc Kč</p>
<p><strong>Volvo</strong><br />
– C30, S40 a V50 s libovolným benzínovým motorem bez turbodmychadla nebo s dieselem 2.0 a 2.4, ceny od 110 tisíc Kč<br />
– V70 a S80 2.0 benzín bez turbodmychadla nebo se čtyřválcovým i pětiválcovým dieselem 2.0 a pětiválcovým dieselem 2.4, ceny od 180 tisíc Kč</p>
<p><strong>Mercedes</strong><br />
– Třídy C a E s benzínovými čtyřválci bez přímého vstřiku nebo s naftovými čtyřválci OM646 (obojí se pozná podle emisní normy Euro 4); u automatické převodovky je lepší pětistupňová, pohon jen zadních kol, ceny od 180 tisíc Kč<br />
– Třídy A nebo B s benzínovým motorem, ceny od 100 tisíc Kč</p>
<p><strong>Opel</strong><br />
– Benzínová Agila, Corsa, Astra, Meriva, Zafira nebo Insignia bez turba<br />
– Astra a Meriva 1.4 Turbo, Insignia 1.6 Turbo<br />
– Z dieselů Insignia 2.0 CDTI<br />
– Ceny od 60 tisíc Kč za nejmenší auta, do 80 tisíc Kč za Corsu, od 90 tisíc Kč za Merivu, od 100 tisíc Kč za Astru Classic, od 130 tisíc Kč za Astru J a od 160 tisíc Kč za Insignii</p>
<p><em>zdroj: AuresLab, Narrative Media</em></p>
<p>The post <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz/ojetiny-s-motory-ktere-jsou-temer-nesmrtene-a-stoji-za-pozornost/">Ojetiny s motory, které jsou téměř nesmrtené a stojí za pozornost</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz">Ojetiny Pod Lupou</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.ojetinypodlupou.cz/ojetiny-s-motory-ktere-jsou-temer-nesmrtene-a-stoji-za-pozornost/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
	</channel>
</rss>
