<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>test &#8211; Ojetiny Pod Lupou</title>
	<atom:link href="https://www.ojetinypodlupou.cz/review_tag/test/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>https://www.ojetinypodlupou.cz</link>
	<description>Ojetiny pod lupou</description>
	<lastBuildDate>Sun, 07 Mar 2021 09:34:01 +0000</lastBuildDate>
	<language>cs</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
	<generator>https://wordpress.org/?v=5.4.4</generator>

<image>
	<url>https://www.ojetinypodlupou.cz/wp-content/uploads/2020/02/cropped-opl_favicon-5-32x32.png</url>
	<title>test &#8211; Ojetiny Pod Lupou</title>
	<link>https://www.ojetinypodlupou.cz</link>
	<width>32</width>
	<height>32</height>
</image> 
	<item>
		<title>Toyota Auris II. generace (2012 &#8211; 2019)</title>
		<link>https://www.ojetinypodlupou.cz/stm_review/toyota-auris-ii-generace-2012-2019/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Redakce]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 13 Mar 2020 12:19:00 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">https://www.ojetinypodlupou.cz/?post_type=stm_review&#038;p=4293</guid>

					<description><![CDATA[<p>Mezi mladými ojetinami není moc aut, která by měla šanci najet milion kilometrů bez poruch. Toyota Auris, zvláště s hybridním pohonem, ale taková je</p>
<p>The post <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz/stm_review/toyota-auris-ii-generace-2012-2019/">Toyota Auris II. generace (2012 &#8211; 2019)</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz">Ojetiny Pod Lupou</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Se správnými motory umí být Toyota Auris druhé generace opravdu mimořádně spolehlivé auto s nízkými dlouhodobými provozními náklady. Toyota opustila jméno Corolla, aby se k němu s modelem spadajícím do segmentu C zase vrátila. Auris, který na evropském trhu populární Corollu nahradil, se dočkal dvou generací. A ta druhá je nyní na trhu ojetin opravdu zajímavou nabídkou.</p>
<p>Na evropském trhu to měly japonské značky vždycky trochu těžké, zejména kvůli cenám a jejich lpění na pevných specifikacích bez možnosti individualizace. Ono se to ale postupně zlepšovalo a hlavně se Japonci (především pak Toyota) naučili odhadovat, co vlastně evropský zákazník chce. Výbava nejprodávanějších vozidel tomu tak odpovídala.</p>
<p>U nás měla Toyota vždy poměrně loajální klientskou základnu a i když v absolutních číslech samozřejmě nemohla konkurovat škodovce a obecně evropským značkám, ojetin je nyní na trhu dost a dá se vybírat. Hodně k nám ale míří importy ze zahraničí, což zase nutí kupce auta před koupí více prověřovat. Aspoň, že s historií Toyot se obvykle moc nepodvádí a číslo na tachometru většinou odpovídá realitě.</p>
<blockquote class="wp-embedded-content" data-secret="keSnJMezp5"><p><a href="https://www.ojetinypodlupou.cz/stm_review/lexus-ls-iv-generace-2006-2017/">Lexus LS IV. generace (2006 &#8211; 2017)</a></p></blockquote>
<p><iframe title="&#8222;Lexus LS IV. generace (2006 &#8211; 2017)&#8220; &#8212; Ojetiny Pod Lupou" class="wp-embedded-content" sandbox="allow-scripts" security="restricted" style="position: absolute; clip: rect(1px, 1px, 1px, 1px);" src="https://www.ojetinypodlupou.cz/stm_review/lexus-ls-iv-generace-2006-2017/embed/#?secret=keSnJMezp5" data-secret="keSnJMezp5" width="600" height="338" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no"></iframe></p>
<p>Druhá generace Aurisu je typický zástupce segmentu C srovnatelný z Fordem Focus, Peugeotem 308, Volkswagenem Golf a dalšími. Spadá do stejné kategorie trhu jako <a href="https://www.ojetinypodlupou.cz/skoda-octavia-iv-jaka-bude-jako-ojetina/">Škoda Octavia</a>, i když ta má na našem trhu samozřejmě trochu jiné postavení. Ale konkurence to je.</p>
<p>Kdo vybírá ojeté rodinné auto, může najít právě v druhé generaci Aurisu velice atraktivní alternativu. Jak už jsme zmínili, s ojetými Toyotami se skoro vůbec nešvindluje, servisní historie je snadno ověřitelná a automobilka vychází i majitelům ojetin vstříc rozumnými cenami práce a běžných prohlídek. Servisní plán je ale docela přísný, což je zase dobré v tom, že fleetovým manažerům nezbylo než do servisu hnát auto každý rok či po 15 000 km, diesely po 20 000 km. Auris tak za sebou nemívá ty vražedné dvouleté a třicetitisícové intervaly, které popravují většinu moderních ojetin.</p>
<p>Přesto bychom některé verze a motorizace raději škrtli, ať máte ten výběr jednodušší. Níže v článku máte námi doporučené motorizace. Pokud budete hledat benzinovou šestnáctistovku, povedený hybrid a případně jednadvojku s turbem, chybu neuděláte. Ostatním motorům se raději vyhněte, zejména pak dieselům, které umí později potrápit a nevyhnuly se problémům.</p>
<blockquote class="wp-embedded-content" data-secret="REDRdivjF2"><p><a href="https://www.ojetinypodlupou.cz/5-nejlepsich-uspornych-ojetin-do-100-000-kc/">5 nejlepších úsporných ojetin do 100 000 Kč</a></p></blockquote>
<p><iframe title="&#8222;5 nejlepších úsporných ojetin do 100 000 Kč&#8220; &#8212; Ojetiny Pod Lupou" class="wp-embedded-content" sandbox="allow-scripts" security="restricted" style="position: absolute; clip: rect(1px, 1px, 1px, 1px);" src="https://www.ojetinypodlupou.cz/5-nejlepsich-uspornych-ojetin-do-100-000-kc/embed/#?secret=REDRdivjF2" data-secret="REDRdivjF2" width="600" height="338" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no"></iframe></p>
<p>Jedinou výjimkou by mohl být motor 1.4 D-4D ve verzi plnící Euro 5, který je docela spolehlivý, ale dynamicky je nedostatečný a později se takové ty naftové věci jako turbo, vstřiky a filtr pevných částic stejně ozvou. Motoru 1.6 D-4D se vyhněte, tahle jednotka původem od BMW zlobí už v málo ojetých autech a s přibývajícím věkem to bude jen horší. Dvoulitrová nafta sice není úplný průšvihář, ale s vyššími nájezdy už ty problémy zkrátka začínají.</p>
<p>Kdo chce jezdit za málo a chce spolehlivost, ať si koupí hybrid. Jede lépe, než by se mohlo zdát, a jeho mechanika vydrží věky. Není tu třecí spojka, dvouhmota, složité emisní systémy a další věci, které právě u moderních „úsporných“ dieselů zlobí. Jestli chcete auto, které si koupíte teď a které najede milion kilometrů, je hybridní Toyota Auris asi jediné, které to z té dnešní nabídky na trhu dokáže.</p>
<p>Nenechte se ale uchlácholit tím, že se s ojetými Toyotami nepodvádí a jsou spolehlivé. Vždy koupi ojetiny věnujte pozornost a dejte si trochu práce s ověřením původu auta. Podle pořekladla „líná huba, holé neštěstí“ tak zvedněte telefon, obvolejte servisy a auto nechte pořádně zkontrolovat. Pokud dostanete od servisáka zelenou, neváhejte. Auris druhé generace je v zásadě opravdu kvalitní a spolehlivé auto. Když tomu půjdete pravidelným servisem naproti, vydrží vám dlouho. O hybridní Toyotě Auris jsme si více řekli v našem videu:</p>
<p><iframe title="Ojetinypodlupou.cz: Koupit/nekoupit - Toyota Auris Hybrid" width="1170" height="658" src="https://www.youtube.com/embed/HVuWh1qBdfY?feature=oembed" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe></p>
<h3><strong>Motory, které doporučujeme:</strong></h3>
<h4><strong>1.6 Valvematic</strong></h4>
<p>Jestli jezdíte málo a s prázdným autem, máte omezený rozpočet, nemáte zvýšené dynamické nároky a umíte se o auto starat, je tohle jednoznačně nejlepší koupě. Motor potřebuje jen běžný servis, nepotřebuje nutně aditivovaný benzín s vyšším oktanovým číslem a olej za normálních okolností nebere. Pro klidného řidiče ideální pohon. Reálná spotřeba 6,5 až 7 litrů na 100 km.</p>
<h4><strong>1.2 Turbo</strong></h4>
<p>Překvapivě i tohle malé turbo zatím drží. Pokud chcete lepší dynamiku a rádi za to taháte, je tohle lepší volba než trochu zvadlá atmosférická šestnáctka, která brzy narazí na svoje možnosti. Musíte ale přímovstřikovému motoru pomoci kvalitním benzínem s aditivy (ideálně i s vyšším oktanovým číslem) a opravdu poctivou údržbou. Řetězové rozvody tu nezlobí (zatím). Dlouhodobá spotřeba kolem 6 litrů na 100 km.</p>
<h4><strong>1.8 Hybrid</strong></h4>
<p>Nejen pro Auris dynamicky nejzajímavější pohon, ale také absolutně spolehlivý, s rozumnou spotřebou a slušnými dlouhodobými náklady. Tohle je nejen nejlepší pohon pro ojetý Auris, ale také snad nejlepší a nejméně riziková ojetina na trhu vůbec. S běžným servisem najede klidně milion kilometrů. Pozor na bazarové uloženky, se kterými se půl roku nejezdilo. Mohou mít zničenou baterii za 42 tisíc korun. Spotřeba závisí na stylu jízdy, ale v příměstském režimu umí jezdit za 4,5 litru na sto, s vyšším podílem dálnice zhruba za šest.</p>
<h3><strong>Nejčastější závady a problémy:</strong></h3>
<ul>
<li>Závady systému EGR u motoru 1.6 D-4D (u 2,0 l méně často)</li>
<li>Poškození motoru 2.0 D-4D vinou přehřátí jednotky</li>
<li>Poruchy vstřikování (hlavně diesely a zejména 2.0 D-4D)</li>
<li>Netěsnost a úniky oleje u 2.0 D-4D</li>
<li>Poškozená hlava a ventily motoru 1.6 Valvematic (důsledek „přetočení“ jednotky)</li>
<li>Zničený trakční akumulátor (1.8 Hybrid, pokud dlouho stál v bazaru vybitý a nejezdil)</li>
<li>Koroze podvozkových dílů</li>
<li>Koroze a hlučnost výfuku</li>
</ul>
<h3 style="text-align: center;">Máte s tímto vozem zkušenost? <a href="https://docs.google.com/forms/d/1135jjv5iHbOHHYaLcBRPjhCKbAeQ75ZmIsNPiXX1qNA/">Přidejte vlastní recenzi!</a></h3>
<p>The post <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz/stm_review/toyota-auris-ii-generace-2012-2019/">Toyota Auris II. generace (2012 &#8211; 2019)</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz">Ojetiny Pod Lupou</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Mazda MX-5 III. generace (2005 – 2015): Profil ojetiny</title>
		<link>https://www.ojetinypodlupou.cz/stm_review/mazda-mx-5-iii-generace-2005-2015-profil-ojetiny/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Redakce]]></dc:creator>
		<pubDate>Thu, 04 Apr 2019 08:38:02 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">http://228403.w3.wedos.ws/domains/ojetinypodlupou.cz/?post_type=stm_review&#038;p=2895</guid>

					<description><![CDATA[<p>Slušná reálná spotřeba, dostatečná dynamika a u některýh aut i samosvorný diferenciál. A také rostoucí atraktivita na trhu</p>
<p>The post <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz/stm_review/mazda-mx-5-iii-generace-2005-2015-profil-ojetiny/">Mazda MX-5 III. generace (2005 – 2015): Profil ojetiny</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz">Ojetiny Pod Lupou</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Třetí generace populárního japonského roadsteru navázala na úspěchy přechozích modelů a stále je na trhu ojetin žádanou volbou. Pro nadšence, který si chce dopřát jízdu skutečným sportovním autem bez střechy nad hlavou, představuje MX-5 snad nejlepší možnou volbu. Je totiž velmi spolehlivá, výborně jezdí, její dynamika je zcela dostatečná a provozní náklady se dají udržet na úrovni běžného rodinného vozu.</p>
<p>Ortodoxní fanoušci samozřejmě, jak už to tak bývá, kritizovali vyšší hmotnost proti předchůdci. Přesto MX-5 (NC) zůstala ve srovnání se soupeři relativně lehká a proti třeba Mercedesu SLK či BMW Z4 vážila o skoro 200 kg méně. Navíc ta mírně vyšší hmotnost byla vykoupena lepší výbavou a prostorem pro posádku. Dovnitř si konečně sedne průměrný Evropan, který trochu vyrostl a nedrží drastickou dietu. Může si pustit klimatizaci, vyhřívané sedačky nebo slušné rádio. Z mazdy MX-5 se tak stal vcelku použitelný a docela komfortní „allrounder“, tedy auto na každý den a klidně i delší cesty.</p>
<p>Praktičnost sice trochu limituje menší kufr, ale pro dva to na týdenní dovolenou stačí. Navíc na MX-5 lze dokoupit různé nosiče, ale paradoxně tyto dodělávky jsou nejčastějším důvodem, proč pak Mazdě začne reznout víko kufru. Samotná antikorozní ochrana není nejlepší a vozy provozované v zimě pak dost trpí a reznou. Určitě provádějte pravidelné ochranné nástřiky spodku auta a věnujte mu po zimě (a po sezóně) odpovídající péči.</p>
<p>Klasická látková střecha je nejlepší volba, především to posouvá zážitek z roadsteru do správných výšin. Složí se ručně za pár sekund a je lehká. Druhou možností byla elektricky ovládané pevná skládací střecha, která má sice své výhody, ale pro roadster, který bude sloužit jako druhé nebo třetí auto v rodině, je zbytečná. Každopádně u obou prověřte, jak střecha funguje, zda není mechanicky poškozená a jestli dobře těsní. Jakmile střechou dovnitř teče, budete to muset řešit. Normální to není.</p>
<p>Pod kapotou mohly být dva motory a oba jsou slušné. Základní osmnáctistovka sice nepředvádí tak přesvědčivé výkony, ale pohodářům bude stačit. Měňte v ní ale včas olej a kontrolujte jeho hladinu. Olej měňte po každé sezóně a je jedno, jestli najedete 15 000 km nebo jen třetinu takové porce. To samé platí pro silnější dvoulitr, ale u něj se navíc může objevit problém se spotřebou oleje.</p>
<p>Nejvíc na ni trpí exempláře před faceliftem, než motor dostal upravené písty. Stačí hladinu kontrolovat a dolévat, ale právě na to mnoho majitelů zapomíná a Mazdu si přidřou. Mnoho aut také prošlo dodatečnými úpravami, ale raději hledejte sériový exemplář. Jakmile se někdo neodborně hrabal v motoru, neslibuje to nic dobrého. Doporučením je tankovat aditivovaný benzin s oktanovým číslem 98, vytěžovanému motoru rozhodně udělá dobře.</p>
<p>Ohledně podvozku žádné výhrady nejsou, ale zavěšení dobře zkontrolujte. Opět pozor na přehnané úpravy a tuning. Mnoho majitelů také předělávalo brzdy. Okruhoví střelci hledali dvoulitr, který mohl mít i samosvor. Ten je samozřejmě dobrá volba, ale jeho nutnost zvažte. Na pohodové víkendové projížďky stačí MX-5 i bez něj. A pro lenochy se MX-5 s motorem 2,0 l prodávala i s docela slušným automatem. Pokud se budete o auto starat, ochráníte ho před korozí a budete si hlídat motor, vydrží ještě mnoho let. Navíc se zdá, že MX-5 začínají být dobrá investice.</p>
<p><strong>Motory, které doporučujeme</strong><br />
2.0 MZR</p>
<p>Dvoulitr má výrazně lepší dynamiku než osmnáctistovka (která je ale také velmi slušná). Reálná spotřeba se pohybuje mezi osmi a devíti litry, ale hlídejte si hlavně spotřebu oleje. K dvoulitru se dodával i samosvor a kdo chce, může mít i automat. Krom běžného servisu motory MX-5 nic mimořádného nepotřebují.</p>
<p><strong>Typické závady</strong></p>
<ul>
<li>Netěsnost mechanismu střechy (zpravidla po nehodě či vnějším poškození)</li>
<li>Zatékání do interiéru (ucpané odtokovými kanály střechy)</li>
<li>Koroze karoserie (hlavně kusy provozované v zimě)</li>
<li>Spotřeba oleje (poměrně obvyklý jev vytěžovaných kusů, po faceliftu modernizace motoru a nové písty, což spotřebu oleje zlepšilo)</li>
<li>Přidření motoru (majitel nekontroluje hladinu oleje a nedolévá)</li>
<li>Opotřebení převodovky (většinou vinou vytěžování na okruhu a hrubého zacházení)</li>
</ul>
<p><strong>Komentář k typickým závadám</strong><br />
Spotřeba oleje je problém, na který nesmíte zapomenout. Kontrolujte hladinu a dolévejte. Nicméně do extrému, jako je litr oleje na 500 km, by to nikdy dojít nemělo. Hraniční je spotřeba jednoho litru na zhruba 3000 km. Pozor také na korozi a závady mechanismu střechy, které se opravují složitě a draze.</p>
<h3 style="text-align: center;">Máte s tímto vozem zkušenost? <a href="https://docs.google.com/forms/d/1135jjv5iHbOHHYaLcBRPjhCKbAeQ75ZmIsNPiXX1qNA/">Přidejte vlastní recenzi!</a></h3>
<p>The post <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz/stm_review/mazda-mx-5-iii-generace-2005-2015-profil-ojetiny/">Mazda MX-5 III. generace (2005 – 2015): Profil ojetiny</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz">Ojetiny Pod Lupou</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Volvo V70 III. generace (2007 – 2016): Profil ojetiny</title>
		<link>https://www.ojetinypodlupou.cz/stm_review/volvo-v70-iii-generace-2007-2016-profil-ojetiny/</link>
					<comments>https://www.ojetinypodlupou.cz/stm_review/volvo-v70-iii-generace-2007-2016-profil-ojetiny/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[Redakce]]></dc:creator>
		<pubDate>Mon, 09 Nov 2015 07:36:42 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">http://228403.w3.wedos.ws/domains/ojetinypodlupou.cz/?post_type=stm_review&#038;p=2877</guid>

					<description><![CDATA[<p>Velké kombi s dobrými naftovými motory platí za spolehlivou ojetinu. Příbuznost s jinou značkou může někdy ponížit náklady</p>
<p>The post <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz/stm_review/volvo-v70-iii-generace-2007-2016-profil-ojetiny/">Volvo V70 III. generace (2007 – 2016): Profil ojetiny</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz">Ojetiny Pod Lupou</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Na rozdíl od předchůdce není kombi V70 jen jinou karosářskou variantou menšího <a href="http://ojetinypodlupou.cz/stm_review/volvo-s60-i-generace-2000-2009-profil-ojetiny/">sedanu Volvo S60</a>, ale ve své třetí generaci od roku 2007 je přímo odvozeno od velkého modelu S80. Oba velké modely od Volva využívají Fordovu platformu EUCD, na které stojí například Mondeo, z čehož plyne velký podíl záměnných podvozkových dílů (některé prameny uvádí až 80%) i velmi příjemné jízdní vlastnosti.</p>
<p>Mechanický základ podvozku je mnohem odolnější než tomu bylo u předchozích generací, ovšem podobně jako u většiny modelů Volvo se i zde objevují závady ložisek kol, které se mění spolu s celým nábojem. Co naopak technicky podobné Mondeo nenabídlo, je pohon všech kol, u Volva <strong>označovaný AWD</strong>. Lze jej mít jak u klasického kombi V70, tak i u oblíbené „outdoorové“ verze XC70 (s výkonem od 120 kW). Je realizován mezinápravovou vícelamelovou spojkou Haldex s proaktivní funkcí – nečeká na prokluz předních kol a umí se v závislosti na situaci připojit i preventivně. Je spolehlivý, jen velmi výjimečně odejde hydraulické čerpadlo. Častější jsou závady samotného zadního diferenciálu u verzí AWD.</p>
<p>Paleta motorizací je obrovská i díky tomu, že u V70 se vystřídalo mnoho agregátů jak ze staré „švédské školy“ (pětiválce 2.5 T, 2.4 D/D5, 3.0 T i 3.2), tak vypůjčené čtyřválcové agregáty (benzínové <a href="http://ojetinypodlupou.cz/ford/">Ford</a> 2.0, 1.6 EcoBoost, diesely PSA 1.6, 2.0 D 100 kW).</p>
<p>Nejmenší francouzský diesel se do těžkého Volva nehodí. Je slabý a trpí řadou známých závad (hromadění karbonu, <strong>závady</strong> <strong>turbodmychadel</strong>), naštěstí na něj takřka není možné narazit – zákazníci zdaleka nejčastěji preferovali švédské naftové pětiválce 2.4 D/D5.</p>
<p>I když po letech podlézání emisních předpisů už dávno nejsou tak úsporné ani razantní, stále jsou na spolehlivost a pružnost vynikající. Skrývají však jedno bolavé místo: nešťastně navrženou napínací kladku řemene pomocných agregátů, kterou je potřeba bezpodmínečně měnit každých 60 tisíc km. Kdo tam neučiní, riskuje vyosení kladky a spadnutí drážkovaného řemene, který se následně rád „nasukuje“ do hlavních rozvodů. To znamená střet ventilů s písty a obrovskou (často definitivní) škodu na motoru.</p>
<p>U těchto <a href="http://ojetinypodlupou.cz/ojetiny-s-motory-ktere-jsou-temer-nesmrtene-a-stoji-za-pozornost/">motorů</a> občas zatuhnou i swirl klapky v sacím potrubí, následkem čehož se obvykle ulomí táhlo od jejich servopohonu.</p>
<p>Automaty tu za předpokladu výměny oleje po 60 tisících km nezlobí tak často jako na starších modelech, tyto velmi kompaktní skříně ale není radno moc přetěžovat, především u nejsilnějších verzí. <strong>Manuální převodovka</strong> je u dieselů vděčnější, citelně zlepšuje dynamiku a snižuje spotřebu, je však třeba po letech počítat se závadami dvouhmotových setrvačníků.</p>
<p>Objevují se drobné poruchy elektroinstalace, způsobené většinou závadou na kabeláži (konektory, přechodové odpory), známé jsou i úniky náplně z klimatizace netěsným chladičem.</p>
<p><strong>Motory, které doporučujeme</strong><br />
2.4 D5</p>
<p>Největší z dieselů Volvu velice sedí, i starší verze s jedním turbodmychadlem hezky táhnou v celém spektru otáček, spotřeba kolem 7 až 8 litrů (podle verze a převodovky) se snese a hluboký bručivý zvuk v zátěži zní vyloženě sympaticky. Motor sám má problémů minimum, spíše pozor na pravidelnou výměnu napínací kladky drážkovaného řemene pomocných agregátů. Ten se po jejím selhání umí zamotat do rozvodů a motor se „potká“.</p>
<p><strong>Typické závady</strong></p>
<ul>
<li>Hlučná ložiska kol</li>
<li>Závady vstřikovačů (diesely při vyšších nájezdech)</li>
<li>Závady swirl klapek s sacím potrubí (2.4 D/ D5)</li>
<li>Závady odvětrávání klikové skříně (zážehové pětiválce)</li>
<li>Úniky paliva (starší diesely, obvykle průsak kolem vstřikovačů)</li>
<li>Závady nezávislého topení (je –li instalováno)</li>
<li>Vůle v zadní nápravě (při vysokých nájezdech)</li>
<li>Závady dvouhmotových setrvačníků</li>
<li>Drobné závady elektroinstalace</li>
<li>Závady klimatizace (úniky média)</li>
<li>Závady zadních diferenciálů (AWD)</li>
</ul>
<p><strong>Konkurence</strong></p>
<p><a href="http://ojetinypodlupou.cz/stm_review/audi-a6-iii-generace-2004-2011-profil-ojetiny/">Audi A6</a> &#8211; Mercedes E &#8211; BMW 5</p>
<h3 style="text-align: center;">Máte s tímto vozem zkušenost? <a href="https://docs.google.com/forms/d/1135jjv5iHbOHHYaLcBRPjhCKbAeQ75ZmIsNPiXX1qNA/">Přidejte vlastní recenzi!</a></h3>
<p>The post <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz/stm_review/volvo-v70-iii-generace-2007-2016-profil-ojetiny/">Volvo V70 III. generace (2007 – 2016): Profil ojetiny</a> appeared first on <a rel="nofollow" href="https://www.ojetinypodlupou.cz">Ojetiny Pod Lupou</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.ojetinypodlupou.cz/stm_review/volvo-v70-iii-generace-2007-2016-profil-ojetiny/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
	</channel>
</rss>
