Subaru eBoxer

Zeptejte se technika

Nová auta s nájezdem několika kilometrů potřebují servis, což pak automobily, které jezdí po silnicích dlouhé roky a mají na tachometru stovky tisíc kilometrů?! Ojetiny pod lupou nejsou samozřejmě nějakým virtuálním autoservisem, nicméně díky zkušenostem redaktorů a expertů nabízejí online technickou poradnu. Pokud vás trápí vaše auto, zajímá vás, jak co funguje nebo máte pocit, že něco nefunguje jak má, zeptejte se našeho specialisty na ojetá auta, jeho rada bude nad zlato.

Odpovídá Dalibor Žák

Položit dotaz do Technické poradny můžete zde!

Technická poradna: Měnit olej až po 30 000 km nebo dřív?

Předepsaný servisní interval je evidetně dlouhý, má smysl jet do servisu dříve, třeba hned v polovině?

Technická poradna: Ojetý diesel nebo raději hybrid?

Ročně najezdím okolo 35 000 km a zatím jsem měl vždy diesel. Letos chci auto vyměnit a zvažuji přechod k hybridnímu pohonu. Častěji totiž jezdím do města. Jak jsou na tom hybridy se spolehlivostí? Co opravy? Líbí se mi Auris Hybrid v karoserii kombi.

Technická poradna: Jaké aditivum do benzínu jako ochranu proti karbonizaci?

Koupil jsem ojetou Mazdu 3 s motorem 2,0 Skyactiv 88 kW na benzín. Dočetl jsem se, že mohu mít problém s karbonováním motoru a že prý se musí dolévat do benzinu nějaké aditivum. Co to je?

Technická poradna: Jaké ojeté MPV s dieselem? Mám se bát Citroënu?

Máme tři děti a potřebujeme velké auto, ideálně MPV. Rád bych se vešel do 180 000 Kč a měl by to být diesel. Ostatní mě zrazují od Citroenu Picasso, ale nám se docela líbí. Dá se koupit něco lepšího?

Technická poradna: Auto netopí a ztrácí se chladící kapalina

Poslední měsíce se mi ztrácí voda a auto netopí. Mám Chevrolet Cruze. Musela jsem dolévat vodu snad každých 20 km. Pod autem ale nikde voda není. V servisu mi řekli, že se jedná o těsnění pod hlavou nebo prasklou hlavu.

Technická poradna: Malé auto s automatem do města

Nabídka vozidel se samočinným řazením se lepší, ale na trhu ojetin rozhodně není přetlak zcela bezproblémových a spolehlivých aut.