Společnost AURES Holdings poslala na konto humanitární organizace Člověk v tísni 3 000 000 korun na pomoc Ukrajině. Vyhlásila rovněž peněžní sbírku mezi zaměstnanci. Poskytne i materiální a logistickou pomoc.

„Věřím, že Člověk v tísni je pro přímou pomoc na Ukrajině nejvhodnější organizací, na kterou jsme se mohli obrátit. Doufám, že se náš příspěvek formou konkrétní pomoci co nejrychleji dostane k těm, kteří ji potřebují. Myslím na všechny, kdo nyní na Ukrajině trpí a bojí se budoucnosti. V naší společnosti organizujeme i sbírku dalších finančních prostředků mezi zaměstnanci a připravujeme i jiné formy materiální a logistické pomoci,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO.

Společnost rovněž ve všech zemích, kde působí, vyhlásila peněžní sbírku mezi svými zaměstnanci. Peníze mohou posílat buď na konto sbírky na webu Donio (v ČR a na Slovensku) nebo Zrzutka (v Polsku) zřízené společností, nebo libovolné humanitární organizaci dle svého výběru. „Rozhodli jsme se, že za každého zaměstnance, který přispěje, poskytneme navíc, nad rámec naší třímilionové pomoci, stejný obnos. Naše největší trhy jsou Česko, Slovensko a Polsko, tedy země, které budou čelit největšímu přílivu válečných uprchlíků z Ukrajiny,“ zdůraznila Topolová.

Na účtu sbírky na webu Donio v Česku bylo dnes ráno přes 100 000 korun, na Slovensku 40 000 korun (1600 €). V Polsku se mezi zaměstnanci přes server Zrzutka vybralo zatím 8500 korun (1600 PLN). „Údaje o darech, které naši zaměstnanci zatím poskytli přímo humanitárním organizacím či Ukrajinským institucím zatím shromažďujeme,“ uvedla Topolová.

Pomoc společnost nabídla přímo i svým zaměstnancům z Ukrajiny, například formou poskytnutí dopravy nebo ubytování. „V Polsku, které se bude vyrovnávat s největším množstvím uprchlíků, nakoupíme několik dodávek, abychom je mohli využít pro převoz lidí i materiálu,“ řekla Topolová.

Kromě finanční pomoci společnost rovněž poskytne i materiální. Ta se bude skládat jak ze sbírky šatstva, hygienických potřeb a potravin, tak z tisíců autolékárniček z vykoupených automobilů. V Polsku společnost vypravila automobily k hraničním přechodům, aby pomohla s transportem ukrajinských občanů i s předáním vybrané pomoci na hranicích. V každé zemi společnost jmenovala koordinátora pomoci, který všechny nabídky a nápady shromažďuje a koordinuje jejich využití.

„Hlásí se nám také stovky kolegů s konkrétními návrhy, jak mohou pomoci v rámci dobrovolnické činnosti. Všem bych chtěla moc poděkovat za solidaritu, kterou v těchto časech těžkých pro Ukrajinu i pro celou Evropu projevili,“ dodala Topolová.