• Se sněhovou nadílkou a mrazivým počasím roste poptávka po ojetých SUV a automobilech s pohonem všech kol
• Prodejci Das WeltAuto nabízejí široký výběr od mainstreamových modelů až po prestižní SUV, jakými jsou Bentley Bentayga nebo Lamborghini Urus
• V roce 2020 se prodalo 1959 ojetých vozů z kategorie SUV/terénní vůz/pick-up
• Pohonem všech kol bylo v roce 2020 vybaveno 1902 ojetých vozů prodaných v síti Das WeltAuto

Das WeltAuto, program prodeje kvalitních a prověřených ojetých vozů s důrazem na nejvyšší úroveň zákaznických služeb, registruje v letošním zimním období značný nárůst poptávky zákazníků po vozech kategorie SUV a automobilech s pohonem všech kol. Tento trend navazuje na loňský rok, kdy se podíl vozů s pohonem 4×4 na celkovém prodeji vyšplhal na téměř 13 %.

„Letošní zima bohatá na sníh a mrazivé počasí přiměla mnohé motoristy k tomu, aby se poohlédli po automobilech, které jim pomohou lépe zvládat nástrahy nejchladnějšího období roku,“ říká Mirka Cimrová, vedoucí divize Das WeltAuto společnosti Porsche Česká republika. „Tento trend pozorujeme i na vývoji poptávky zákazníků v naší síti Das WeltAuto. Stále více zákazníků požaduje ojetá SUV a i příznivci klasických osobních vozů vyhledávají varianty s pohonem všech kol. Oběma skupinám klientů mají autorizovaní partneři Das WeltAuto co nabídnout díky širokému portfoliu ojetých vozů od mainstreamového modelu Škoda Octavia 4×4 až po luxusní Bentley Bentayga nebo supersportovní Lamborghini Urus či Audi RS6.“

Automobily s pohonem všech kol mají na povrchu s nízkou adhezí výhodu mnohem lepší trakce oproti vozům s pohonem pouze jedné nápravy. Výhodou v extrémních podmínkách může být také větší světlá výška, jíž disponují především terénní vozidla, pick-upy a SUV. To jsou přednosti, které u svého automobilu oceňuje stále více motoristů, což je patrné i z prodejních statistik sítě Das WeltAuto.

V roce 2020 předali prodejci Das WeltAuto zákazníkům 1959 ojetých vozů z kategorie SUV/terénní vůz/pick-up a 927 z nich mělo pohon všech kol. Bez ohledu na kategorii disponovalo pohonem 4×4 necelých 13 % všech ojetých vozů prodaných loni v síti Das WeltAuto (1902 vozů).

Nejprodávanějšími ojetými vozy s pohonem všech kol se v loňském roce staly modely Volkswagen Passat (215 vozů včetně kombi Passat Variant a Passat Alltrack), Volkswagen Tiguan (208 vozů včetně prodloužené verze Tiguan Allspace), ŠKODA Superb (167), Audi A6 (127 vozů včetně verzí A6 Avant a A6 allroad quattro), ŠKODA Kodiaq (118), Volkswagen Touareg (102), ŠKODA Octavia (95) a dvojice SUV Audi Q7 (79) a Q5 (64).

Bestsellerem v kategorii SUV byl s velkým náskokem Volkswagen Tiguan včetně prodloužené verze Allspace (425 vozů), následovaný modely ŠKODA Kodiaq (179) a Karoq (170), Volkswagen Touareg (121), Audi Q7 (92), ŠKODA Yeti (89) a Volkswagen T-Roc (86). Z nabídky značky SEAT byly nejžádanějšími SUV modely Ateca (42) a Tarraco (36). Kategorii pick-upů ovládl Volkswagen Amarok s 31 vozy.

V nesmírně široké nabídce kvalitních a prověřených ojetých vozů v síti Das WeltAuto naleznou svůj automobil snů i zákazníci mimo hlavní proud, a to na obou koncích cenového spektra. Nejnáročnější sportovně orientované řidiče uspokojí například prémiová SUV Porsche Macan a Cayenne či Audi SQ5, SQ7, SQ8 nebo RS Q8. Nejvyšší výkony na jakémkoli povrchu poskytuje svému majiteli i jeden loni prodaný vůz Lamborghini Urus ze sítě Das WeltAuto. V nabídce jsou samozřejmě zastoupeny také SUV a vozy s pohonem všech kol ostatních značek mimo koncern Volkswagen. A nechybí ani elektricky poháněná SUV – loni se v síti Das WeltAuto prodalo například pět vozů Audi e-tron.

Ucelenou nabídku vozů s pohonem všech kol v rámci Das WeltAuto podtrhuje i značka Volkswagen Užitkové vozy, která tak přináší v daných segmentech užitkových aut díky 4×4 opravdovou jedinečnost. Tuto výhodu můžete využít nejen při cestě s rodinou na hory, ale pohon 4Motion zajistí dostatečnou bezpečnost i při denní podnikatelské činnosti.

Das WeltAuto je globálním programem prodeje ojetých vozů primárně značek koncernu Volkswagen s centrální podporou. Na českém trhu si mohou zákazníci vybírat z široké nabídky několika tisíc prověřených, kvalitních a spolehlivých ojetých automobilů nejen koncernových značek. Nákup a prodej ojetého vozu v síti Das WeltAuto je přitom plně srovnatelný s nákupem nového vozu u autorizovaných prodejců díky důkladně školeným prodejcům a nadstandardním zákaznickým službám, mezi něž patří minimálně roční záruka od data prodeje (do 5 let stáří a nájezdu 150 000 kilometrů s ověřeným stavem na základě podrobné technické prohlídky).