• Čištění a dezinfekce klimatizace i celková kontrola vozu je jen za 300 Kč
  • Kompletní prohlídka chladicího média stojí 600 Kč
  • Toyota si na začátek jara připravila 20% slevu na příslušenství

Jakmile se zima konečně rozloučí, měli byste svému vozu věnovat zvláštní péči. Přezutí pneumatik je samozřejmostí, ale vyplatí se také například důkladné vyčištění klimatizačního systému.

V jakémkoli servisu Toyota jen za 300 Kč vyčistí ventilační a topné cesty vozu, přičemž se používá výhradně originální čistič klimatizací Toyota, který odstraňuje bakterie a nečistoty ze všech exponovaných míst a obnovuje výkon klimatizačního systému.

Součástí této služby je také kontrola celého vozidla. Po zimě je totiž potřeba ověřit stav akumulátoru, případně doplnit motorový olej a brzdovou kapalinu. V servisu také zkontrolují stav a těsnost chladicí soustavy a stavu řemene vodního čerpadla, prověří funkci ostřikovačů, případně je seřídí a doplní kapalinu. Zkontrolují osvětlení a také stav pneumatik včetně rezervy. Zákazník tak může vyrazit na své letní cesty zcela bez starostí.

Zvlášť pokud používáte klimatizaci, je velmi důležitá prevence, kterou předejdete nepříjemnostem v letních měsících, kdy potřebujete plný výkon chladicího média. Během roku může ze systému uniknout zhruba 5 až 10 % chladicího média, čímž se snižuje výkon a účinnost klimatizace. Chladicí médium také přirozeně absorbuje nežádoucí vlhkost ze systému, která může způsobit poškození zařízení nebo jeho poruchu. Malé množství oleje zajišťuje mazání kompresoru klimatizace a konzervaci všech těsnicích spojů. Případná oprava v důsledku nízkého množství chladicího média nebo jeho špatné kvality je pak velmi nákladná.

Celková regenerace chladicího média přitom vyjde u Toyoty na 600 Kč a zahrnuje odsátí chladicího média z klimatizačního systému, regeneraci odstraněním mechanických nečistot a vlhkosti, vakuování chladicího okruhu, odstranění vlhkosti v chladicím okruhu, zpětné naplnění chladiva a oleje a finální kontrolu těsnosti systému a funkčnosti klimatizace.

Dokonale čistý vzduch z klimatizace zajistí také nový kabinový filtr. Toyota je nabízí se slevou 20 %, takže standardní pylový a prachový filtr vyjde na 389 Kč, aktivní uhlíkový filtr, který zachytí ještě o 25 % nečistot více, stojí 599 Kč.

Sleva 20 % se vztahuje také na vybrané originální příslušenství Toyota, které se v létě může hodit. Levněji pořídíte například různé střešní nosiče včetně těch na jízdní kola či zavazadlový box, ale třeba také plastovou rohož do zavazadelníku či novou sadu koberců. Výhodně však seženete i nové letní či zimní pneumatiky.

Pokud se navíc vydáte s vozem Toyota starším tří let na předepsanou servisní údržbu, získáte zdarma na 12 měsíců asistenční službu Toyota Eurocare, kterou můžete využít v případě poruchy, nehody, defektu pneumatiky, ale i ztráty klíčů nebo krádeže vozu.