Společnost AURES Holdings a.s. zveřejnila auditovanou výroční zprávu za rok 2021. Rok 2021 byl v její třicetileté historii rekordním z hlediska prodejů, a to díky silné pozici na trhu a využívání unikátní technologie zdrojování vozů. Dalším milníkem bylo úspěšné spuštění datově orientované platformy pro on-line obchodování s ojetými vozy Driverama v Německu.

Tržby Skupiny v roce 2021 meziročně vzrostly o 44% na 848 milionů EUR. Podle konečných výsledků se v uplynulém roce prodalo 86 574 vozů, přičemž největší poptávka byla v České republice, následované Polskem a Slovenskem. V České republice se prodalo 49 264 vozů (meziročně o 23% více), v Polsku 20 383 vozů (meziročně o 51% více), což je pro tento region rekordní počet, a na Slovensku se prodalo 16 887 vozů (meziročně o 22% více).

V roce 2021 také skupina překonala hranici 2,6 milionu zákazníků od svého založení v roce 1992. K tomu jí jistě pomohlo otevírání nových poboček, ale i start projektu Driverama. U nás jsou ze skupin AURES Holdings nejviditelnější sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna.

„S potěšením mohu oznámit, že naše skupina dosáhla v uplynulém roce rekordních obchodních výsledků a dosáhla nejlepšího výsledku hospodaření ve své třicetileté historii, a to navzdory nucenému uzavírání poboček v období pandemie COVID-19 a s ní související ekonomické nejistotě. Přijali jsme řadu opatření k urychlení našich plánovaných aktivit, zejména jsme investovali do našich špičkových technologií, úspěšně jsme spustili projekt Driverama v Německu, dále jsme rozšířili naši pobočkovou síť v Polsku a učinili jsme významné pokroky v rámci realizace naší ESG strategie. Ráda bych touto cestou znovu poděkovala všem našim kolegům napříč skupinou za jejich vysoké pracovní nasazení, díky kterému jsme těchto výsledků dosáhli,“ říká Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings.