Dobrý den, mám takovou otázku: u nás se často vyskytují značky označující pěší zónu s tím, že je do nich povolen vjezd mimo jiné pro (cituji) „Vozidla parkující v objektech“.
1) Zajímalo by mě, zda je taková formulace možná a platná, resp. zda se musí řidič dovtípit, že jde o vozidla parkující výhradně v objektech v rámci dané pěší zóny. Moje vozidlo doma taky parkuje v objektu, takže tak, jak je to uvedeno, vlastně vjet můžu (ačkoli striktně vzato tam nemůže vjet žádné vozidlo, protože každé vozidlo v době vjezdu do zóny nikde neparkuje, natož v objektu). Přitom by to stačilo rozšířit na „Vozidla parkující v ojbektech v rámci této pěší zóny“ a bylo by to podstatně jasnější. Jak se na to díváte vy?
2) Doplňující dotaz, který má hlubší význam: může tam vjet vozidlo, které následně v některém z objektů zaparkuje? Např. návštěva? Podle mě může, avšak jak by se takové oprávnění vjezdu kontrolovalo, když v době, kdy policie auto zastaví, v tom objektu ještě/už neparkuje?
Díky.

ad 1) Jasnější by to bylo, ale nepochybujte o tom, že přesně takto to v rámci případného sporu budou soudy a úřady stejně vykládat.

ad 2) Asi může. Kontrola je pro policii těžká, protože když bude řidič tvrdit, že bude parkovat v tom a tom objektu, těžko mu to vyvrátí.