Dobrý den, mám dotaz, koupil jsem si ojeté Clio RS, to poslední s atmosférickým dvoulitrem, za dobrou cenu, a chtěl bych začít jezdit na závodní okruhy. Znám samozřejmě Brno, ale nevím, jestli to je pro mne to pravé ořechové. Takže Most?

Díky Jáchym

Brno je nádherný tradiční okruh, a samozřejmě klidně vyražte i tam, nicméně vzhledem k profilu trati a její koncepci si myslím, že lepší na to, abyste se naučil Clio ovládat, bude některý z menších okruhu. Nevím, odkud jste, a který z „malých“ závodních okruhů máte nejblíž, ale kromě Masarykova závodního okruhu a okruhu v Mostě jsou v ČR ještě další okruhy, a podle mého názoru pro Clio RS vhodnější.

Jeden je v jihočeském Písku, krásná dráha ukrytá za městem v lese, s esíčkem, kam Clio přesně padne. Pak je tady Vysoké Mýto, také moc krásná trať. A v neposlední řadě Sosnová u České Lípy , jednoduchý okruh v tom smyslu, že jej máte před sebou jako na dlani. Ideální na učení se. Pak je tady také dráha v Chebu, ta je ale spíše vhodná pouze pro motokáry, podobně jako ta v Třinci. Takže za mne – kam to máte nejblíže, vyražte, v Mostě a v Brně to pak bude mít trošku jiné „grády.“